24 listopad 2022

30 zarzutów za oszustwa internetowe - zatrzymany i tymczasowo aresztowany

zdjęcie: 30 zarzutów za oszustwa internetowe - zatrzymany i tymczasowo aresztowany / fot. KPP Żagań
fot. KPP Żagań
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonywał oszustw na portalach internetowych. Wystawiał samochody, maszyny rolnicze i inne przedmioty których nie posiadał i nie zamierzał sprzedać. Po przyjęciu zaliczki urywał kontakt z osobą zainteresowaną zakupem. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 33-latka któremu postawiono trzydzieści zarzutów. Kwota na jaką mężczyzna oszukał kupujących to ponad trzydzieści tysięcy złotych. Wciąż są ustalani kolejni pokrzywdzeni. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.
REKLAMA

W poniedziałek, 21 listopada 2022 roku, policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, dzięki skutecznej pracy operacyjnej zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilkudziesięciu oszustw internetowych. Mężczyzna ukrywał się, jednak dobre rozpoznanie funkcjonariuszy doprowadziło do ustalenia jego miejsca przebywania i zatrzymania go. 33-letni mieszkaniec gminy Iłowa za pomocą portali internetowych dokonywał oszustw. Wystawiał na sprzedaż samochody, maszyny rolnicze oraz inne przedmioty, których nie posiadał i nie zamierzał sprzedać. Za każdym razem mechanizm był taki sam, kiedy kupujący wyraził chęć zakupu, „sprzedający” prosił o wpłacenie 10 % zaliczki a następnie po otrzymaniu pieniędzy kontakt z nim się urywał. Mężczyzna do tego celu używał rachunków bankowych założonych na tak zwanych „słupów”.

Na ten moment zatrzymany usłyszał trzydzieści zarzutów, a kwota jaką zdobył w wyniku przestępstwa to ponad 30 tysięcy złotych. Liczba zarzutów, jak również wartość strat może wkrótce się zmienić, ponieważ w dalszym ciągu ustalane są kolejne osoby, które w podobny sposób straciły swoje pieniądze.

Mężczyzna w przeszłości dwukrotnie odsiadywał wyrok pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Można powiedzieć, że oszustwa internetowe były jego sposobem na życie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, decyzją sądu, 33-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Żagań
0.6°C
wschód słońca: 07:52
zachód słońca: 15:49
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żaganiu

kiedy
2022-12-11 19:00
miejsce
Klub Elektrownia, Żagań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-31 20:00
miejsce
Żagański Pałac Kultury, Żagań,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-13 19:00
miejsce
Klub Elektrownia, Żagań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-25 17:00
miejsce
Żagański Pałac Kultury, Żagań,...
wstęp biletowany