24 czerwiec 2020

Oszuści wykorzystali łatwowierność staruszek

Do mieszkania dwóch starczych kobiet zapukały osoby podające się za pracowników socjalnych, oferowali bezpłatne badania. Kobieta i mężczyzna byli bardzo przekonywujący, szybko zdobyli zaufanie starszych pań, które zaprosiły ich do swojego mieszkania. Po wizycie „pracowników socjalnych” okazało się, że z mieszkania zniknęło 30 tys. złotych.
Koronawirus
lubuskie
924
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

We wtorek (23 czerwca br.) do mieszkania dwóch starszych mieszkanek Żagania zapukali nieznajomi podający się za pracowników socjalnych, oferowali przeprowadzenie bezpłatnych badań. Kobiety w wieku 88 i 93 lata zaprosiły do swojego mieszkania niezapowiedzianych gości. W momencie kiedy kobieta symulowała wykonywanie badań na staruszkach, mężczyzna dokonał penetracji mieszkania i ukradł pieniądze w kwocie 30 tys. złotych. Kolejny raz jesteśmy świadkami tego jak przestępcy bez skrupułów wykorzystują łatwowierność i serdeczność starszych osób, które ufając im tracą oszczędności całego życia.

Pomimo nieustannych ostrzeżeń, osoby starsze nadal stają się ofiarami oszustów podszywających się pod krewnych, pracowników socjalnych, akwizytorów, przedstawicieli ZUS, policjantów bądź też oferują swoja pomoc przy codziennych obowiązkach domowych.

Po raz kolejny apelujemy do starszych, samotnie mieszkających osób o czujność, rozsądek i rozwagę! Należy pamiętać o tym, że Policja nigdy nie prosi o jakiekolwiek pieniądze, jak również nie wykorzystuje czyjegoś dobytku do wykonania swoich czynności służbowych!!

sierż. Arkadiusz Szlachetko
KPP w Żaganiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
924
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żaganiu

kiedy
2020-12-18 18:00
miejsce
Żagański Pałac Kultury, Żagań,...
wstęp biletowany