1 lipiec 2021

Po pijaku z baru taksówką czy własnym samochodem?

fot. KPP Żagań
Trwają pierwsze dni wakacji a żagańscy policjanci mają pełne ręce pracy, jak się okazało na naszych drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących. Wczoraj zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących, a to dopiero środa.
REKLAMA

Funkcjonariusze Wydziału Sztabu Policji w miejscowości Żagań zatrzymali 37 letniego mężczyznę, który doprowadził do kolizji drogowej poruszając się pojazdem marki Skoda z samochodem ciężarowym marki Renault. Jak okazało się na miejscu mężczyzna wspólnie z kolegą wracał z baru, niestety był pijany.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Na gorącym uczynku zatrzymali 51 letniego mężczyznę, który w miejscowości Szprotawa kierował pojazdem marki Citroen Berlingo znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz przeprowadzono stosowne czynności.

To jednak nie był koniec. Funkcjonariusze Sztabu Policji prowadzili pościg za kierującym samochodem osobowym m-ki VW Golf, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Żaganiu na ul. Kopernika pomimo wydanego polecenia do natychmiastowego zatrzymania pojazdu. Kierujący mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Chichy. Jak się okazało młody 28 letni mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

Uwaga ! Za przestępstwo z art. 178a kodeksu karnego, czyli prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żaganiu

kiedy
2021-12-04 18:00
miejsce
Żagański Pałac Kultury, Żagań,...
wstęp biletowany