17 lipiec 2020

Ukradli mienie na blisko 80 tys. złotych- ustaleni i zatrzymani przez iłowskich policjantów

fot. KPP Żagań
Włamali się do pomieszczeń gospodarczych w Wymiarkach, skąd dokonali kradzieży kabli fotowoltaicznych oraz innego mienia na blisko 80 tys. złotych. Skuteczne i szybkie działania iłowskich policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch osób.
Koronawirus
lubuskie
969
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W nocy z 9 na 10 lipca br. na terenie miejscowości Wymiarki doszło do włamania do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradzione zostały kable fotowoltaiczne oraz inne mienie o łącznej wartości blisko 80 tysięcy złotych. Funkcjonariusze iłowskiego komisariatu natychmiast podjęli działania, mające na celu ustalenie sprawców tego włamania oraz ich szybkie zatrzymanie. Własne ustalenia oraz uzyskane informacje doprowadziły policjantów do jednego z podejrzanych o włamanie mężczyzn. Zatrzymany został 23-letni mieszkaniec gminy Iłowa. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez sprawcę iłowscy stróże prawa ujawnili susz roślinny, wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Narkotyki zostały przesłane do badań laboratoryjnych. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych jemu czynów. Usłyszał zarzuty. Kiedy funkcjonariusze ustalili drugiego ze sprawców włamania, niespodziewanie dla nich 25-latek stawił się sam do iłowskiego komisariatu i przyznał do dokonania przestępstwa. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Skradzione mienie sprawcy ukryli na jednej z posesji w gminie Wymiarki oraz w lesie. Z pewnej ilości kabli fotowoltaicznych sprawcy pozyskali miedź. Funkcjonariuszom udało się odzyskać mienie o wartości ponad 35 tysięcy złotych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
969
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żaganiu

kiedy
2020-12-18 18:00
miejsce
Żagański Pałac Kultury, Żagań,...
wstęp biletowany