2 wrzesień 2020

Lubuszanie aktywowali w te wakacje ponad 20,7 tys. bonów turystycznych

Koniec wakacji nie oznacza końca bonu turystycznego. Ci, którzy nie zdążyli z niego skorzystać, mają na to czas. Mogą za niego opłacić weekendowe wyjazdy z najbliższymi, zimowiska albo wakacyjne pobyty np. w przyszłym roku. Do tej pory mieszkańcy woj. lubuskiego aktywowali przeszło 20,7 tys. bonów, czyli niemal 20,5 proc. z przygotowanych dla nich 101,2 tys. bonów.
Koronawirus
lubuskie
897
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Polski Bon Turystyczny stanowi wsparcie nie tylko dla polskich rodzin ale także dla krajowej branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon w wysokości 500 złotych przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje dodatek „500+”. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na PUE ZUS. Bonem można płacić za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Można go wykorzystać na wspólny weekend bądź zimowisko.

Warto pamiętać, że choć bonem można płacić do końca marca 2022 r., to nie znaczy, że do tego czasu musimy skorzystać z noclegu czy imprezy. Możemy bowiem opłacić bonem rezerwacje na pobyt w późniejszym terminie.

W całym kraju wygenerowano ponad 4 mln. bonów turystycznych, a aktywowano ich już przeszło 87,7 tys. Najwięcej, bo aż 124,1 tys. w woj. mazowieckim oraz 111,1 tys. w woj. śląskim. Najmniej – 18,3 tys. – w woj. podlaskim.

Bonem można płacić u podmiotów, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zarejestrowanych jest ponad 16,9 tys. firm. Ich listę można sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
897
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żaganiu

kiedy
2020-12-18 18:00
miejsce
Żagański Pałac Kultury, Żagań,...
wstęp biletowany