6 lipiec 2020

Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany

fot. KPP Żagań
Policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego żagańskiej jednostki w wyniku penetracji terenu ujawnili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów komputerowych na terenie miasta Żagań. Wartość skradzionego mienienia to blisko 12 tys. złotych. 24-letni mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Koronawirus
lubuskie
924
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W nocy (3 lipca) policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego z KPP w Żaganiu dostali zgłoszenie o włamaniu do sklepu komputerowego na terenie miasta. Na miejscu zastali wybitą szybę w drzwiach oraz porozrzucany po sklepie asortyment. Natychmiast rozpoczęli penetrację przyległego terenu za potencjalnym sprawcą. Patrolując miasto kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia napotkali idącego bez koszulki pośpiesznie mężczyznę. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że w rękach niósł przedmioty zawinięte w koszulkę. Na widok policyjnego radiowozu wyrzucił „pakunek” i rozpoczął ucieczkę. Policjanci na chwilę stracili z nim kontakt wzrokowy, jednak doskonale wiedzieli kogo szukają, ponieważ rozpoznali mężczyznę. 24-latek jest znany policji ze wcześniejszych przewinień. W wyniku podjętych działań doszło do jego zatrzymania. Wartość skradzionego mienia właściciele wycenił na blisko 12 tys. złotych.

24-letni mieszkaniec Żagania usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu.

sierż. Arkadiusz Szlachetko

KPP w Żaganiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
924
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żaganiu

kiedy
2020-12-18 18:00
miejsce
Żagański Pałac Kultury, Żagań,...
wstęp biletowany